Delta NaseSelo12191

Novogodišnjom predstavom i podelom paketića deci iz Dubočana i Male Jasikove simbolično ja završena 2019. godina u projektu Naše selo, koji u ova dva mesta realizuje Delta Holding.

 

Delta NaseSelo12192

U Domu kulture u Dubočanu novogodišnju predstavu izvelo je pozorište „Zoran Radmilović“ iz Zaječara i time nastavilo praksu započeta prošle Nove godine, kada je prvi put otkako se pamti u ova dva sela gostovala profesionalna pozorišna trupa.

Delta NaseSelo12193

Deda Mraz je poklonima obradovao 85 mališana, a paketiće su umesto njega pripremili zaposleni u Delta Holdingu.

Ovom prilikom, najavljeni su dalji planovi u projektu Naše selo.

„Mi smo sada objavili novi konkurs, poziv meštanima koji do sada nisu učestvovali u našem projektu da se priključe. Istovremeno, oni koji već sarađuju sa nama, mogu da se prijave za nove investicije i dalji razvoj svojih gazdinstava“, kaže Tijana Koprivica, vođa projekta Naše selo. „Pošto smo završili edukaciju o primarnoj proizvodnji, u sledećoj godini fokus će biti na sekundarnoj proizvodnji, tojest preradi mleka ili voća, odnosno na predavanjima o poslovnoj edukaciji.“

Sem jačanja poljoprivredne proizvodnje, Delta Holding će nastaviti i da unapređuje uslove za život u ova dva sela. Posle škole u Maloj Jasikovi, koja je renovirana ove godine, u 2020. biće obnovljena školska zgrada u Dubočanu. Kao podrška rađanju dece u ovim selima, ubuduće svaku novorođenu bebu čeka poklon, a porodicu sa novim članom i finansijska pomoć za razvoj poljoprivrede kojom se bave.

 Projekat Naše selo pokrenuo je Delta Holding u jesen 2018. a pridružili su se i: Erste Banka, Square Affairs Keramika Kanjiža, MTS, Ikea i Beovrt, sa ciljem jačanja srpskog sela i stvaranje uslova za povratak odseljenih žitelja.

Dodaj komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila:

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije.


Sigurnosni kod
Osveži

banersuperbeba

Dunav bane 400x80 lat

reklama manja