Škola u Razbojni obeležila 92 godine postojanja

OSrazbojna 03191

OŠ “Branko Radičević“ u Razbojni obeležila je 92 godine postojanja uz prisustvo mnogobrojnih gostiju i uz kulturno-zabavni program koji su pripremili i izveli učenici škole kao i gosti iz Muzičke škole “Stevan Hristic” iz Kruševca.

OSRazbojna 03192

Učenici su se predstavili bogatim muzičkim programom, predstavom na srpskom i engleskom jeziku, folklorom i  prigodnim recitacijama.

OSRazbojna 03193

Ovom prilikom dodeljene su i pohvale i zahvalnice učenicima, i njihovim nastavnicima, koji su ostvarili rezultate na opštinskim i okružnim takmičenjima.

Učenici ove škole su ostvarili sledeće rezultate:

Opštinsko takmičenje u stonom tenisu
1. Elena Janković, prvo mesto pojedinačno-devojčice
2. Veljko Erić, prvo mesto pojedinačno – dečaci
3. OŠ „Branko Radičević“ – prvo mesto-ekipno

Okružno takmičenje u stonom tenisu
1. Nina Milojević, drugo mesto-pojedinačno
2. Veljko Erić, drugo mesto-pojedinačno
3. OŠ „Branko Radičević“ – drugo mesto – ekipno

Opštinsko takmičenje u futsalu – Održano u OŠ „Branko Radičević“ u Razbojni.
Učenice/devojčice su osvojile prvo mesto, dok su učenici/dečaci su osvojili drugo mesto.

Opštinsko takmičenje iz atletike – održano 8.10.2018. godine u  OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ u Brusu
Bacanje  vorteksa
Lazar Radojević, 3. razred –  3. mesto
Teodora Marković, 4. razred – 3. mesto
60 metara
Uroš Kričak, 3. razred – 1. mesto
Lazar Radojević, 3. razred – 2. mesto
Miloš Kričak, 4. razred – 3. mesto
Skok u dalj dečaci
Miloš Kričak, 4. razred – 1. mesto
Skok u dalj devojčice
Elena Lozanac, 3. razred – 1. mesto
100 metara-dečaci
Stefan Kovačević, 8. razred, 3. mesto
300 metara-dečaci
Novak Janković, 5. razred, 2. mesto
Stefan Tamburić, 8. razred, 2. mesto
800 metara-dečaci
Stefan Kovačević, 8. razred, 3. mesto
Kugla
Nikola Grujić, 8. razred, 3. mesto

Okružno takmičenje iz atletike – održano 17.10.2019. u Kruševcu.
Skok u dalj dečaci
Miloš Kričak, 4. razred – 3. mesto
Skok u dalj devojčice
Elena Lozanac, 3. razred – 2. mesto
60 metara
Uroš Kričak, 3. razred – 3. mesto
Nastavnici:
Stefan Virijević, prof. fizičkog vaspitanja
Svetlana Despotović, prof. razredne nastave
Branko Bondžulić, prof. razredne nastave
Bratislav Stefanović, prof. razredne nastave

Opštinsko takmičenje iz matematike – održano je 2.3.2019. godine u OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” u Brusu
Treći razred
– Andrea Radenković, treće mesto
 Peti razred
– Nevena Čikarić i Novak Janković su ostvarili plasman na okružno takmičenje.

Okružno takmičenje iz matematike – održano 23.3.2019. godine u OŠ „Nada Popović“ u Kruševcu,
– Nevena Čikarić, 5. razred, ostvarila treće mesto.
Nastavnik: Danijel Blagojević, prof. matematike  i Branko Bondžulić, prof. razredne nastave

Opštinsko takmičenje iz Književne olimpijade – održano 3.3.2019. godine u OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ u Brusu
Sedmi razred
1. Ana Timotijević, drugo mesto
2. Valentina Kričak – plasman na okružno takmičenje
Osmi razred
3. Sandra Krpić, treće mesto
Sve tri učenice imaju plasman na okružno takmičenje.
Nastavnik: Brankica Stefanović, prof. srpskog jezika

Opštinsko takmičenje iz istorije – održano 9.3.2019. godine u OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ u Brusu
Peti razred:
1. Nevena Čikarić, treće mesto – plasman na okružno takmičenje
Nastavnik: Nadica Ilić, prof. istorije

Opštinsko takmičenje iz geografije – održano 10.3.2019. godine u OŠ „Branko Radičević“ u Razbojni
Sedmi razred
1. Snežana Virijević, treće mesto
Osmi razred
1. Elena Janković, drugo mesto – plasman na okružno takmičenje
2. Sandra Krpić, treće mesto
Nastavnik: Ivana Janković, prof. geografije

Opštinsko  takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture – održano 17.3.2019. godine u OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ u Brusu
1. Nevena Čikarić, 5. razred, 1. mesto
2. Valentina Jočić, 8. razred, 2. mesto
Nastavnik: Brankica Stefanović, prof. srpskog jezika

Opštinsko takmičenje iz tehnike i tehnologije – održano 16.3.2019. godine u OŠ “Vuk Karadžić” u Blaževu.
Učenici šestog razreda ostvarili plasman na okružno takmičenje:
1. Sara Predolac
2. Pavle Čikarić
3. Miljana Gajić
Nastavnik: Zorica Marković, prof. tehničkog obrazovanja

Opštinsko takmičenje za najbolju dečiju karikaturu „Mali Pjer“
1. Ana Timotijević, 7. razred, 1. mesto
2. Nevena Čikarić, 5. razred, 2. mesto
3. Suzana Marković, 7. razred, 3. mesto
4. Sandra Krpić, 8. razred, 3. mesto
Nastavnik: Marija Radisavljević, prof. likovne kulture

Odlični plasmani učenika OŠ Branko Radičević” na dosadašnjim takmičenjima dok se sa narednih očekuju još bolji rezultati a sve zahvaljujući samim učenicima i njihovim nastavnicima, kao i kolektivu škole.
tekst i foto: Suzana Komatina, stručni saradnik – pedagog

Baneri

Kopaonik ONLINE

 

Bezbedna Zena

 

KondorAS akcija

 

Dental Ju Krusevac

 

DelikatesKOP 1

 

UZPescanikSOS

 

nuns

 

srbi za srbe baner

 

Dunav bane 400x80 lat

reklama vertikalna

reklama manja